Actueel

2025: weinig normalisatie in het nieuwe jaar

Profiteer als In de Hekken supporter van 15% korting op het gehele assortiment van PGWEAR. Gebruik de code indehekken bij het afrekenen en je korting wordt direct verrekend (niet te combineren met andere kortingen)!

Het jaar 2025 is pas net begonnen, maar de lijst met opgelegde verboden, restricties en maatregelen in januari is nu al behoorlijk lang. Verschillende (uit)supporters zijn wederom de dupe van discutabele beslissingen van de lokale autoriteiten. Waar veel supporters(verenigingen) zich willen inzetten voor normalisatie, lijkt het alleen maar erger te worden.

In 2022 schreven we dit artikel al: Waar is de route naar normalisatie in Nederland? In 2020 kwamen we met een reeks ‘Start de normalisatie’, met zulke stukken.

Je zal bijna gaan afvragen of er überhaupt stappen zijn gezet. De lijst van januari liegt er niet om, de vrijheid om een uitwedstrijd te bezoeken ligt onder druk.

Excelsior – ADO

De burgemeester van Excelsior beet de spits af door zo’n drie weken voor het thuisduel tegen ADO Den Haag te verkondigen dat het uitvak leeg bleef. Hij heeft dit besloten na aanleiding van het vuurwerk op het veld en de tijdelijk gestaakte wedstrijd tijdens de play-offs van 2024.

In dit geval kun je een sanctie verwachten voor dergelijk gedrag. Maar moet nu het hele uitvak de dupe zijn van het wangedrag van een paar? Daarbij werden de supporters al bestraft doordat ze vanwege deze incidenten niet naar FC Den Bosch mochten. Supporters van Excelsior reageerden tijdens de wedstrijd met een doek:

Leeg uitvak Groningen

In december werd de wedstrijd Heracles – Groningen definitief gestaakt na wat onrust op de tribunes. Dit duel wordt op 28 januari uitgespeeld, maar dan zonder uitsupporters. Is er hier echt nagedacht over een oplossing? Er passen 500 mensen in het uitvak in Almelo, waren zij allemaal betrokken bij de ongeregeldheden?

Geen Ajacieden in Alkmaar

Bij de bekerwedstrijd tussen AZ en Ajax op 14 januari waren geen uitsupporters. De reden? Er waren supporters die zich in het centrum van Alkmaar tijdens (!) de wedstrijd hadden misdragen. In het uitvak zelf verliep alles zonder problemen, maar toch zijn deze supporters nu het slachtoffer.

Ajax-supporters kwamen daarom met een krachtig statement door een paar dagen eerder massaal naar Jong AZ – Jong Ajax te gaan en maakten een paar banners. We schreven er dit artikel over: Statement supporters Ajax in uitvak Jong AZ.

Tijdens de bekerwedstrijd toonde de Ben-Side zich solidair met de Ajacieden die er niet bij konden zijn.

PSV – AZ

Op 19 januari waren er geen supporters uit Alkmaar bij PSV – AZ, vanwege een aantal fakkels van AZ in De Kuip. Reden genoeg voor de KNVB om het uitvak, waar meer dan 1.000 man in past, helemaal leeg te laten.

Geen bootcombi

NAC en RKC bezoeken onderling regelmatig de uitwedstrijd met de boot. Dit jaar kan het helaas niet, want er is besloten dat het dit jaar niet mag. De reden is onbekend, meldde de supportersvereniging van NAC.

Verplichte buscombi

Ongeveer een dag voor TOP Oss-uit hoorden supporters van Roda JC dat ze toch niet met de auto naar Oss konden. Zij reageerden met een ludieke actie op dit besluit.

Feyenoorders niet naar Lille

Op 21 januari, ongeveer een week voor de wedstrijd, kwam het nieuws dat de lokale autoriteiten besloten hadden dat de aanhang van Feyenoord niet welkom is. Dat alle 2.000 kaarten zijn verkocht, mensen een hotel hebben geboekt en vrij hebben geregeld van werk, interesseert hen niets.

Feyenoord meldde dat ze eerder een plan hadden ingediend waarin zij uitlegden hoe al deze supporters de reis naar Lille goed en verantwoord zou kunnen maken. De UEFA wilde ook niet meewerken.

Niet lang geleden mochten PSV-supporters niet naar PSG. De club won toen wel de rechtszaak, maar omdat er alsnog een gebiedsverbod rondom het stadion werd opgelegd was het onmogelijk voor uitsupporters om deze reis te maken.

Beperkingen Quick Boys

Tot slot kregen supporters van Quick Boys te horen dat ze in februari slechts 750 kaarten (het normale aantal uitkaarten) krijgen. En dat terwijl er vorig seizoen 2200 supporters in het stadion van AZ zaten. Vorig jaar is er op een paar fakkels na niets opmerkelijks gebeurd en was het één groot feest in het uitvak. Een flinke tegenvaller dat dit niet wederom kan plaatsvinden.

We zullen zien wat de rest van 2025 ons brengt op het gebied van normalisatie.

Lees ook:

 

Olav
Altijd op zoek naar de mooiste wedstrijden en stadions. Sfeer staat op één. Reist graag naar Oost-Europa. Against Modern Football!

Ook leuk om te lezen

Reageren is niet mogelijk.

Volgende artikel:

0 %