Voetbal in Roemenië

Vergane glorie: Stadionul Aiud

SALE bij PGWEAR! Profiteer nu van tot wel 75% korting op de hele zomercollectie. Zolang de voorraad strekt. Bekijk het aanbod via pgwear.nl.

In het Roemeense Aiud, een plaatsje tussen Cluj en Sibiu, staat het oude onderkomen van Metalul Aiud en Olimpia Aiud. Stadionul Metalul ligt er verlaten bij en zielig bij, maar juist daarom levert het mooie foto’s op.

De vervallen entree van het stadion belooft veel goeds. In de verte zie je de overwoekerde tribune al.

Helaas zijn we wat jaren te laat, want voorheen had dit stadion nog een prachtige houten tribune. Volgens bronnen is deze in 2015 deels ingestort en toen gesloopt. Via deze link zie je foto’s van deze tribune die wat weg heeft van een stal in een boerderij.

Op de website van Europlan is duidelijk te zien waarom de tribune is gesloopt. De gaten in het dak verraden de slechte staat van het houten bouwwerk.

Imposante hoofdtribune

De hoofdtribune staat er echter nog wel, al is hier ook te zien dat er al jaren geen onderhoud is gepleegd. De grootte van de tribune geeft een hint dat hier mogelijk op hoger niveau of voor veel publiek is gespeeld.

In het archief van AiudulMeu kom je prachtige zwart-wit foto’s tegen van de jaren 70 en eerder. Ook hier is de prachtige houten tribune te zien, dit keer gevuld met publiek. Op één foto zie je dat de grote hoofdtribune helemaal vol is.

De toekomst

Olimpia Aiud speelt in 2025 in de IV Liga, terwijl Metalul Aiud niet meer actief lijkt te zijn. Vanwege de summiere en beperkte informatie is niet bekend wat de toekomst is van dit terrein. Wel viel het op dat er op een willekeurige middag zonder wedstrijd meerdere mensen ‘gewoon’ op de tribune zaten en het stadion niet afgesloten was.

Olav
Altijd op zoek naar de mooiste wedstrijden en stadions. Sfeer staat op één. Reist graag naar Oost-Europa. Against Modern Football!

Ook leuk om te lezen

Reageren is niet mogelijk.

Volgende artikel:

0 %