Feyenoord door het oog van Piet Bouts

Bijna een halve eeuw was Piet Bouts vrijwillig actief voor zijn grote liefde Feyenoord. Hij genoot er gewoon van, deed het niet voor het geld, maar dat hadden ze hem best mogen geven. Kijk, ik kan best begrijpen dat een Ajacied niet zit te wachten op dit boek, maar net als dat ‘Avondje NAC’ van Sjoerd Mossou voor iedere voetbalsupporter een must-have is, is deze bundeling dat ook. In chronologische volgorde zijn honderden historische foto’s te zien; van een uitverkochte Kuip tijdens Feyenoord – SC Enschede (1-1) in 1958 tot aan een ijskoud duel met Vorwärts Berlin (1-0) in 1970. De foto’s bezorgen kippenvel, over het hele lichaam. Bijna kwijlend heb ik naar de tientallen foto’s zitten kijken.
Waar Feyenoord was, daar was Piet Bouts. Op 6 mei 1970, toen Bouts 48 jaar oud werd en de visite thuis op hem zat te wachten, was ‘Ome’ Piet “gewoon” in het San Siro in Milaan. Hij zag zijn Feyenoord als eerste Nederlandse club de Europa Cup I pakken en legde het hele gebeuren vast. Ove Kindvall op de schouders van Henk Wery, een juichende Moulijn en Guus Haak die volledig buiten zinnen is.
Tenslotte ontbreken ook talloze spelersportretten en elftalfoto’s niet. Natuurlijk niet, want ‘Bouts drukte vaker af dan alle spitsen van Feyenoord bij elkaar’. Van Joop van Daele tot Regi Blinker en van Ab Fafié tot Thijs Libregts; geen enkele Feyenoorder ontbreekt. Bijgestaan door korte beschrijvingen zijn de vele fraaie afbeeldingen te bewonderen.
‘Feyenoord door het oog van Piet Bouts’ is werkelijk een geschenk uit de hemel en mag absoluut niet ontbreken onder de kerstboom.
Surf snel naar www.kickuitgevers.nl om hem toch als een van de eersten te bemachtigen!



