Heenwedstrijd finale play-offs: Telstar – Willem II
Gisteravond stonden Telstar en Willem II tegenover elkaar in de heenwedstrijd van de finale van de play-offs. In een uitverkocht en sfeervol stadion deelden beide ploegen de punten. Het belooft een spannende return te worden.
De inzet is groot. Willem II strijdt om lijfsbehoud in de Eredivisie, terwijl Telstar droomt van een terugkeer op het hoogste niveau. In 1978 speelde Telstar voor het laatst in de Eredivisie.
Foto’s Telstar
Het 711 Stadion, beter bekend als Schoonenberg, is al meerdere wedstrijden op rij uitverkocht. Dit is inclusief de thuistribune achter het doel die niet elke wedstrijd in de verkoop gaat.
Supporters hebben lang moeten wachten op een bescheiden succes, want vele malen eindigde Telstar in het rechterrijtje van de Keuken Kampioen Divisie. Toch wist Telstar een aantal keer te verrassen met plaatsing voor de play-offs. De laatste keer was in 2018. Toen won het team thuis van De Graafschap (3-2), maar trok het drie dagen later met een 4-2 verliespartij aan het kortste eind op De Vijverberg.
Zeven jaar later flikt Telstar het weer en staat de ploeg overtuigend in de finale van de play-offs.
Doelpunt Willem II en doelpunt Telstar
Na een kwartier kwamen de bezoekers op voorsprong. De teams gingen ook met een 0-1 tussenstand de rust in. Na rust wist Telstar het om te draaien, want tien minuten na de pauze stond het gelijk en tien minuten later kwamen ze op voorsprong.
Uitvak Willem II
Het uitverkochte uitvak achter het doel zag hoe Willem II tien minuten voor tijd de gelijkmaker maakte en de eindstand op 2-2 bepaalde.
Op zondag 1 juni om 18:00 is de return.